SKS w powiatowych szkołach
dział: Sport i zdrowie / dodano: 12 - 04 - 2024
Ponad 370 osób - uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Inowrocławski - korzysta z dodatkowych zajęć sportowych. Możliwe jest to dzięki porozumieniu zawartemu przez Powiat Inowrocławski z Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Związków Sportowych na udział w Programie Szkolny Klub Sportowy.
- Z Powiatu Inowrocławskiego wywodzi się wiele talentów. Każdy z odnoszących dziś wielkie sukcesy sportowców zaczynał karierę dzięki SKS, bo to właśnie nasi nauczyciele-entuzjaści potrafią zaszczepić w młodzieży zamiłowanie do sportu. Dlatego co roku Powiat Inowrocławski wspiera aktywność młodych ludzi przystępując do realizacji tego programu – mówi Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.
Zajęcia prowadzone są dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Genowefy Jaworskiej w Inowrocławiu, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Inowrocławiu, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu, Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu oraz Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu. Ofertą SKS objęci są także uczniowie Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu.
Zgodnie z ideą Programu SKS, celem jest stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną
w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym.
Aktualna umowa obowiązuje do końca czerwca. Zajęcia dla łącznie 25 grup odbywają się dwa razy w tygodniu po 60 minut. Młodzież ma szansę rozwijać swoje umiejętności i sprawność fizyczną w zajęciach gier zespołowych w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę.
Artykuł ukazał się w Przeglądzie Powiatu, Miast i Gmin 12 kwietnia 2024 r.